100 jm be vairo plunksnos

2018-12-25


Dainius rekomenduoja peržiūrėti šį video. 


KOMENTARAI
Arūnas 2018-12-26 10:43
Balansyrinis vairas, kas tokius turite savo laivuose - atkreipkite dėmesį į nuovarginį suirimą . Labai ryškus nuovarginio plyšio augimo sektorius dėl pastovaus konsolinės sijos - balerio - lankstymo. Vertėtų laiks nuo laiko juos išsitraukti ir atlikti defektoskopiją bent jau apžiūrint vizualiai per padidinamąjį stiklą. Vairas su skegu yra dviatramė sija, todėl lenkimo momentai ten žymiai mažesni.

Saugaus plaukiojimo ateinančiais (ir paskesniais) metais.

Aras
Viktoras 2018-12-28 18:01
Aš tą jau apturėjau kokiais 2009-2010 m., kai grįžtant iš Elando, likus kokiai 50 mylių iki Klaipėdos, nulūžo plunksna akurat toje vietoje, kur išlenda iš korpuso ( konsolinės sijos, jeigu moksliškai.

Pasidarėme vairą iš spinakergiko ir vienos runduko grindelių lentos.

Jeigu būtų toks vėjas, kaip rodo filmuke, tai būtų baikos ( su tokiu vėju iš Klaipėdos grįžau į Mingę).
Bet tada, kaip ir turi būti, į pavakarį pakilo vėjas, pasisuko praktiškai į fordaką ir sukėlė kokių 3 metrų bangą, ant kurios laivo kursą su tokiu vairu išlaikyti buvo neįmanoma ir dėl to mus pamažų nešė link Nidos. Kai paryčiais tapo aišku, kad patys į Klaipėdą neįtaikysim, kvietėmės gelbėtojus, bet jie, kaip žinote, gelbėja tik žmonės. Todėl susisiekėm su firma, kuri valdo uoste buksyrus - traktorius ir jie už suderėtą pinigų sumą sutiko mus partempti.

Apie tuos laivavedžius galiu pasakyti, kad aukščiausio lygio profai. Ant tokios bangos priėjo achteriu ir iš pirmo karto pagavo Vinco mestą galą ir mus pradėjo buksiruoti.

Dėl bangos aukščio galiu pasakyt tiek, kad mums būnant už bangos, aš mačiau buksyro tik antenas. Kokio jie aukščio - patys žinote.
Kitą savaitgalį atsivežiau ruošinius ir su mūsų auksarankiu Raimiu iki šetadienio paryčių padarėme nauja vairą, o šeštadienį įstatėme.

Todėl klausykitės Aro, tikrą teisybę sako.
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E