Apie stipriausią ir silpniausią laivo vietas

2009-07-27Apie stipriausią ir silpniausią laivo vietas

 

Retorinį klausimą plaukimo metu,ties Bernati švyturiu, uždavė Raganės junga (jungė) Saulė-Julija.Kuri laivo vieta stipriausia ir kuri – silpniausia. Pagalvojus atsakiau – abi jos ten pat – tarp kapitono kepurės  ir kaklo!

Jei laikysies  geros jurinės praktikos ir SMS‘ų iš dangiškos kanceliarijos reikalavimų ir patarimų , nei falškilio tvirtinimo vietoje florai, nei stiebo stygos, nelūžinės ir netrūkinės.

Remdamasis „silpnosios“ vietos patirtimi ir norėdamas išgelbėti kitų „stipriųjų“ vietų prestižą, noriu paskelbti apie nežinomą paskendusį objektą (NPO), kuris sužlugdė šeštąjį norą aplankyti Alandus ir suteikė progą geroje kompanijoje padirbėti porą savaičių RAGANĖS labui.

 

Tas NPO randasi ryčiau Mirusių kopų raudonų bojų farvaterio tarp taškų : 55 0 27,489‘ N, 210 07,488‘ E ir 550 27,475‘ N, 210 07,054‘ E. Jo vietos tiksliai nurodyti negaliu, nes jos neužfiksavau, tikėdamasis kad tai padarys SEACLEAR. Tačiau, kadangi navigaciniai parametrai (greitis ir kursas) nepakito daugiau nei buvo nustatytos ribos, tiksliai nurodyti NPO vietos negaliu. Skirtingų metų jurlapiuose 1,5 metrų izobatos vietos yra nurodytos skirtingai. Smūgis buvo išėjus iš šios izobatos, kai gylis buvo didesnis nei 1,8 metro. Šis jurlapis, kaip ir kiti, buvo „pasiskolintas“ iš kažinkokio turistinio tinklapio  apie 2005 metus, bet jis tiksliau nei popierinis nurodo minėtą izobatą. Pagal žymę ant falškilio, tuo metu NPO buvo 1,50-1,55 metrų po vandeniu. Pats aš tose vietose nevieną kartą esu plaukęs, ir, kiek žinau,tai daro ir kiti. Bandau iliustruoti išsakytas mintis vaizdu iš kompiuterio ekrano.

KOMENTARAI
Vygantas 2009-07-28 11:11
Belieka tik atjausti RAGANE del Alandu, pasidziaugti, kad lavas vel rikuoteje ir tiketis, kad sis NPO bus pasalintas.
As noriu pasidalinti kitu "atradimu", bent jau man, del kurio nezinojimo - priverstine prastova uoste ir Tall Ships paradas bei KMR gali "nuplaukti". Idedu nuoroda:
http://www.yanmarhelp.com/s_bleed.htm
Pasirodo neuzvesto variklio sukimas gali uzpilti cilindrus vandeniu, is ten vanduo nesunkiai patenka i karteri ir stai - visa puokste darbeliu uoste.
Vygantas,
CAPE HORN
bitlas 2009-07-28 12:30
gerai kai bedos susitvarko

be variklio nieko baisaus KMR
pernai mane visai sekmingai visi tampe
sekmes vygantai
b.
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E