Duseldorfas 2019

2019-02-03


Klubo narių kelionės įspūdžiai iš Duseldorfo laivų parodos 

 

Vėlyvas rytmetys, trumpas skrydis , Vokietija mus pasitinka saulėtu, ramiu oru. Įsikūrėme Duisburge, 140 m2 apartamentuose per du aukštus, 21 km iki parodų centro. Šiemet “ Boot Düsseldorf 2019” jubiliejinis, jau penkiasdešimtą kartą vykstantis renginys. Tai didžiausia pramoginių laivų paroda mūsų kontinente. Daugumai tai pirma tokia paroda, nekantriai laukeme kitos dienos.
 

 Bendri sotūs pusryčiai ( ačiū mūsų kelionės kokui Virkmantautui ir Laimai ) , pusvalandis greitkeliu ir mes su pirmaisiais parodos lankytojais patenkame į parodų centrą. Neužsibūname pirmose salėse su motoriniais laivais, pasineriame į marinistinės technikos, buriuotojiškų rūbų ir elektronikos pasaulį. Įdomu pačiam išbandyti įvairių inkarų modelius smėlio dėžėje ir įsitikinti skirtingų konstrukcijų pranašumais bei trūkumais ( Andriau buvai teisus, plūgas su šarnyru kas antrą kartą slenka šonu ir niekaip nenori įsirausti į gruntą ! ) Skirtumai tarp naujos kartos inkarų ne tokie ryškūs, todėl pasirinkimą gali nulemti kaina.
 

 Sekančios parodų salės su naujais jachtų modeliais, nuo Optimist klasės švertbotų iki 67 pėdų tviskančiu prabanga  “Oyster” . Arūnas ilgam dingsta vaikiškų laivelių ir buriavimo mokyklų kampe. Mes šturmuojame gražuolių vadybininkių ir jachtų statyklų atstovų gretas, dažnas prašo užpildyti anketą, domisi kur ir kuo buriuojame. Klaipėda , net ir paraidžiui nieko nereiškiantis pavadinimas, tolimesniems mūsų kaimynams. Didžioji dalis laivų statytojų , net ir pačių konservatyviausių atiduoda duoklę rinkos pokyčiams ir puikuojasi didžiuliais iliuminatoriais jachtos borte iki pat vaterlinijos, vairo plunksna be skego, plastikine tiko imitacija ant denio ir sraigtu su S formos perdavimu. Užtat vis daugiau dėmesio mažoms šeimyninėms įguloms , todėl saugus apsaugotas kokpitas, daug elektronikos, informacija kartojama keliuose įrenginiuose, elektrinės gervės su visomis laivavirvėmis atvestos prie pat vairininko. Tad ir 50 pėdų laivą gali valdyti vienas. Labiausiai mus sudominusių laivų ekskursijas su gidu užsisakome rytojuj.  Patys paskutinias valandas ir jėgas atiduodame jachtų nuomos, skirtingų pasaulio uostų ir akvatorijų pažinimui. Kaip visada aktyvūs estai, lenkai dalina savo uostelių locijas, aišku galinga tropinių vandenų industrija. Nustebino rusai, siūlantys pagalbą organizuojant keliones su jachta : Peterburgas - Murmanskas, Peterburgas - Kazanė - Volgogrdas- Rostovas ( Azovo jūra ) . Lietuva, kaip dalis programos   “South Coast Baltic”, taip pat pristatoma idividualiame stende. Susipažinome su Lietuvos atstove Rasa, kuri kantriai vokiečių buriuotojams pasakojo apie mūsų kraštą, bei vaišino lietuviška trauktine. ( pasivaišinome ir mes , papasakojome apie Mingės uostą ). Diena baigėsi, nueita 10 km, užlipta iki 8 aukšto, galva sukasi nuo informacijos gausos.
 

 Antrai dienai pasilikome desertui: “ Laguna 40 “, “ Oyster 67”, “ Nordship 38”, Moody 54DS” , “Southerly 480 “ ... Labiausiai visus savo techniniais  sprendimais  ir kokybišku atlikimu nustebino “ Amel 50 “ , 2018 išrinkta geriausia jachta savo klasėje. Virgilijus patikrino variklio skyrių, Virkmantautas , minkštasuolių ir achterio kajutės lovos pritaikymą štormui (gultu sunku butų ją pavadinti ! ) Arunas išsiaiškino gamybos terminus , kainas ir komplektaciją. Nutarėme vienbalsiai: prikibti nėra prie ko !

 Vėlyvas vakaras parodos aptarimui, puiki vakarienė, vokiško alaus degustacija. Prisimename ir užšąlusį mūsų Mingės uostelį. Rytoj ryte dar būtinai aplankysime šiuolaikinių jūrlapių pradininko Gerardo Merkatoriaus paminklą. Jis užaugo , dirbo ir mirė Duisburge, visai netoli mūsų apartamentų. Ir namo ! Puikus savaitgalis, nuostabi kompanija, geras oras , atrodo ir krantligė kažkur atsitraukė ir pavasaris greičiau ateis !

Aidas

PS Daugiau nuotraukų yra galerijoje.


KOMENTARAI
Andrius 2019-02-04 22:01
dėkui už išsamią info....gaila, kad aplinkybės sutrukdė man sudalyvauti......na gal kitais metais bus O.K.....
andrius
Arūnas 2019-02-08 17:21
Aidas ne tik šauniai suorganizavo kelionę, bet ir sugebėjo aprašyti renginį (daugiau nieks to padaryti nesiėmė..) - šaunuolis. Paroda tikrai nuostabi, Super..
p.s. po renginio pagaliau apsisprendžiau - vis tik pirksiu Amel 50..
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E