GRAIN DE SABLE: iki Surinamo 300 jm

2016-03-18


GRAIN DE SABLE palikus Žaliojo Kyšulio salas plaukia link Surinamo

2016-03-26 Naujienos iš Grain De Sable:

Norejom vėjo, tai gavom vėjo. Ir ne tiek vėjo kiek bangų. Jau kelinta para kaip pučia 20-25 mazgai ir bangos sukilusios iki nežinia kiek metrų (iki šiol neišmokom bangų dydžio matuot, bet uztenka pamatyti artejantį kalną vandens ir pasidaro aišku jog jos DIDELES!!!) Ir viskas būtu gerai, jai ne kartas nuo karto ateinanti devintoji banga, kuri su jėga nusprendzia trenktis į denį ir užpila vandeniu. Tai uždarę visus liukus viduje jachtoje gyvenam kaip saunoje. Užtenka ir karščio ir drėgmes:) Ir šalto alaus yra jei reikia. Trūksta tik šalto vendens kubilo, nes vanduo artėjant prie Surinamio jau tiek išilo, kad ir kibiras nebeatgaivina.  Gerai, kad yra kelios ventiliacijos angos tai nors  kiek oro į vidų patenka.

Plaukiam greitai, bet vachtos darosi vis sunkesnės ir sunkesnės, nes kartas nuo karto tenka ir patiems vairuot. Prie didžiulio bangavimo vėjo pilotas nelabai išvairuoja, tad nelieka nieko kito kaip imti patiems jachtą valdyt.  Porą parų prieš, nuo vienos stiprios bangos į jachtos galą dužio, sulužo mūsų vėjo piloto medinė vandens plunksna. Tad teko ją imti lauk, laukt dienos ir su šviesa  keisti i kitą, kurią , laimei,  mano tėtis buvo mums įdavęs kaip atsarginę. Tad sumontavę ją ir vėl kai tik bangos leidžia naudojamės vėjo piloto pagalba. Tokiems ilgiems reisams verta butų ne vieną, o ir  dvi atsargines plunksnas turėt.
 
Vėjas šitose platumose kaip laikrodukas-kas dieną apie vidurdienį gausiai susitiprėja, sukyla bangos, o į vakarą, temstant truputi apsilpsta ir naktį vandenynas  pasidaro kiek ramesnis. Auštant nusilpsta dar labiau, o tik saulei pakilus pradeda ir vėl zvimbti. Ir taip kas dieną. Naktimis, tiesa, kuo arčiau zemyno tuo dažniau aplanko debesys su lietumi. Mes pykstam, kodėl jų neatpučia dieną, kuomet lyjant galetume visi išsimaudyti po gėlo vandens dušu. Bet niekaip. Užklumpa jie naktį. Permerkia tą kuris vachtoje nuo galvos iki kojų ir toliau nulekia palikdami stipraus vėjo uodegą po savimi.

Oras kas dieną vis šiltėja ir šiltėja ir dabar jau net naktimis dažnai be striukės lauke sėdim. O dieną bandom kaip galim slėptis nuo saulės, nes kepina kaip tikruose tropikuose. Žuvies taip pat atsirado daugiau, tik beda ta kad nėra labai kam jos valgyt. Tad nusprendėm kol kas daugiau nežvejot nes is mahi mahi jau ir blynus buvom pradeję kept. O dabar priedo prie tokių bangų nesinori kokpite žuvį išdarineti, nes užpylus bangai gali tai ką išdarinėjom lengvai nuplaut:)

Tad taip ir judam. Liko mažiau nei 300 jurmylių,  tad skaičiuojam mylias ir laukiam kranto. Norisi jau gėlo vandens dušo, gero miego naktį ir ramios jūros, kurios iki pat kranto pagal orų prognozes nelabai mums nusimato. Atlantas visgi yra Atlantas, turi but pasiruosęs viskam.

Rasa
s/y Grain De Sable
Atlantas
http://www.sailongrain.com

 

 

 

2016-03-18 Naujienos iš Grain De Sable:

Daugiau nei savaitė atviroj juroj....Liko 1150 jurmylių - vis dar daugiau nei pusė kelio. Dienos slenka ramiai , nes vandenynas sį kartą mus lepina. Jokių stiprių škvaų, nei didelių bangų ar stipraus lietaus. Iš tiesų , negalime niekuo skustis, nes iki šiol šis plaukimas - tikros atostogos.. Gal tik mylios slenka lėtai, bet visa kita, geriau negali buti!  Net ir žuvies pagaliau pavyko pagaut- 2 3 kg Mahi Mahi! Laimės dėka, nes juroj pilna dumblių ir kas kartą kai tik išmetam kablį vietoj žuvies jis pagauna žoles. Jai ir toliau bus tiek žolių,  sekančių Mahi Mahi atrodo teks truputį palaukt.
Per visą šitą laiką plaukiant matėme daug delfinų, tik vieną laivą....ir vieną ryklį!  Gerą ketvirtį valandos  jachtos priekyje plaukiojo ryklys su iįšvandens kyšančiu peleku.  Tą diena turėjom labai mažai vėjo, tad planavom vidurdienį nuleist bures ir šokt išimaudyt, bet po ryklio vizito visgi nusprendėm ir toliau naudotis savo mylimu kibiru:)  Aišku tai tebuvo paprastas atsitiktinumas, bet visgi plaukiojimą nusprendėm atidėt kitai dienai. Tokios maudynės vidury vandenyno kaip po kyliu apie 4000-5000m jau tapo mūsų tradicija. Kas kartą kertant vandenyną stengiames nors vieną kartą iššokt per bortą( aišku su nuleistom burėm ir esant ramiam vandenynui:)  į tą gilią zidrynę! Nenusakomas jausmas kai žinai, jog po  tavimi dar vis neatrastas pasaulis.  Manu sakė jei maudysimės jis mums atliks paslaugą ir stebės ar neatplaukia rykliai :) Mums su Egoi aišku smagiau būtų ir jį įmesti kartu išimaudyt, bet  jeigu žmogus nori padėt tai kodėl jam priestarauti?:)

Burių planas iki šiol tas pats- vienoj pusėj genuja kitoj stakselis su įremtais bomais. Kai tiek mažai vėjo eilinį artąa labiau prireikia didesnių ir lengvesnių nei štorminių burių. Mes kaip tik pastarųjų turim po kelis variantus, bet lengvesnių burių deja ne. Esam pasiruose štormams( kas manau vistiek yra svarbiausia),  bet ne štiliams.  Nuo vėjo stygiaus gelbėja kaip anksciau rašiau geros nuotaikos ir neribotas laikas, kurio turime iki soties:)

Dienos saulėtos, tad turėdami dvi saulės baterijas energijos nestingam. Vėjo generatorius AIR BREEZE siuo atveju mažai tepadeda, tad geros saules baterijos- būtinos. Plaukiant per Atlantą su RagaineII buvo atvirksčiai- turejom daug vėjo, bet mažai saulės. Tokiu atveju gelbėja vėjo generatorius. Tai geriausias pavyzdys kaip plaukiant į ilgas keliones  ir norint turėt pakankamai energijos butini abu energijos gaminimo įrenginiai.
Na, o kai nei vejo nei saulės...tada belieka skaityt knygas, gerti siltą alą ir laukt :)
Iki sekancio!
Rasa

_._

 

2016-03-13 Rasos laiškas iš laivės iš Atlanto:

"Smagu kad galime pasidalinti su visais minijos puslapyje mūsų Grain de Sables aventurą kertant Atlantą.  Visgi startavom mes Mingej, po 2-jų su puse menesių non stop darbų ruošiant jachtą gyvenimui jūroje. Tad manau daugelis atsimins mūsų mėlyną Grain de Sable , nes beveik kiekvienas buvęs Mingeje tuo laiku mums vienu ar kitu būdu padejo.

Palikę Mingės  uostelį išplaukėm pietų link, kur pirmasis ilgesnis sustojimas buvo Kanarų salos. Jose praleidom žiemą ir aplankę visas...VISAS..salas  leidomes toliau į pietus šilumos ieškot :) Kad ir kaip šilta palyginus su visa Europa būtų žiemot Kanaruose, gyvenimui jachtoje  jų šilumos mums visgi neužteko.
Tad toliau į kelionę ir nuplaukę į Žaliojo iškyšulio salas ir praleidę jose visą mėnesį apnešti Afrikos smelio,  kovo 10 dieną pakėlėm bures kitos Atlanto pusės link.  Ir jau ketvirta diena kaip plaukiam Surinamio link:)

Vandenynas ne tipiškai ramus ir nuo pat pirmos dienos vėjas vos vos dvelkia... Plaukiam visą laiką su dviguba burių kombinacija- Genuja ir stakseliu-  laivo priekyje  ir tik priklausomai nuo vėjo silpnumo išleidžiam daugiau ar mažiau genujos. Dienos saulėtos, okeanas ramus ir gyvenimas jachtoje dar ramesnis...Plaukiam vos 3 -4  mazgais, o naktimis nurimus vejui ir dar leciau tad psichologiskai visi trys nusiteikę ilgai kelionei ir visai nestresuojam.  Viso turim 1900 jurmyliu kelio ( siuo metu 13/03/16 liko 1590JM) tad  prireiks nemažai dienų plaukiant tokiu greičiu jas iveikt:) Mūsų jachta sunki( 10,5 tonų nepakrauta)...o dabar papildomai apkrauta vandens ir dyzelio kanistromis, maistu ir t.t. dar sunkesnė...tad net ir su dviem pilnom burėm 10 mazgų vejo  neužtenka...Tiems, kam patinka regatos ir greičiai tokiems atvejams verta gerai pasiruošti laivą lengvomis didžiulemis burėmis, nes kitaip neuztektų kantrybes taip lėtai slinkt:)  Laimei šiuo atveju mes ne lenktyninkai ir kelionėje mėgaujamės ne tik rezultatu , bet ir kelione.

Kuro turim maždaug 7- 8 dienoms plaukimo motoru ir kol kas nenorim jo naudot,  nes prieš akis dar daug daug dienų kelio.  Is kitos puses mes niekur neskubam (vienas svarbiausių dalykų ilgesniuose etapuose- neturėt jokiu konkrecių datų!!!!!) ....ir neisivaizduojat kaip gera niekur niekur neskubėt!  Tad kaip senais laikais- nėra vėjo, plauki lėtai, yra vejo- plauki greitai:) Maisto turim per akis...vandens taip pat ir nuotaikos geros.   Esam tryse( per Atlanta plaukt  kartu mus pasisiūlė musu draugas Manu is Basku krašto) ir kiekvienas turim net po 8 valandas poilsio tarp vachtu , tad kur skubet:)
 Smagu ir vėl sugrįžti i nekomunikuotą pasaulą,..po visą whatsappą, facebooką ir t.t.... pagaliau ramia sąžine galiu paimti knygą į rankas ir pradėti rašyti laiškus. Laikai po RagainesII aplink pasaulio plaukimo pasikeitę...dabar kiekvienioj šaly galima nusipirkti SIM telefono kortelę su Giga Baitas ir 24 valandas per parą turėt internetą laive.  Nebereikia nei laiškų rašyt,  nes Whatsapp skambučiu ramiai  galime su visais susišnekėt. Todel tik išplaukus į atvirą jūrą galiu prisiminti jog laive turim biblioteką!

Taigi šiam kartui tiek....sekanti kartą daugiau ir plačiau.  Žiūrėsim ką  orų prognozės mums atneš ir ar pavyks pagaliau nors kokią varganą žuvytę pagauti, nes iki šiol nežinia dėl ko, bet kad ir kiek visokiais budais bandom ką nors pagaut...rezultatas 0:(

--------

2016-03-12.   8:00 UTC. Šiuo metu ji randasi  N16.03 ir W027.57 - 200 jm nuo Žaliojo Kyšulio salų. Mažai vėjo. Greitis 2-3 mazgai. Vandens temperatūra 22-23 C. Dieną labai šilta, o naktimis vėsu.

 

 

Daugiau apie jų keliones rasite čia:
http://www.minija.com/nuorodos

http://www.sailongrain.com/


KOMENTARAI
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E