Kai nusibos taškytis Baltijoje arba kitoks buriavimas

2010-03-24


Beieškant naudingų buriavimui internetinių puslapių netyčia užkliuvo megajachtų puslapiai, kuriuose aprašomi rūmai ant vandens. Vieni su garbingom istorijom, kiti tiesiog lenktyniaujantys tarpusavyje prabanga.

Jeigu nepritrūks kantrybės ieškoti duomenų ir versti iš užsienio kalbų, bandysim keletą aprašymų patalpinti Minija.com puslapiuose.

Victorija of Strathearn ( 2007 metais pervadinta į Huckleberry ) pastatyta ir nuleista į vandenį 2003 metais Auckland'e, Naujojoje Zelandijoje, Alloy Yachts statykloje. Jachta suprojektuota Langan Design Associates ( JAV ) įmonėje , o jos pagrindinis architektas - Andrew Winch - gerai žinomas burinių laivų kūrėjas pasaulyje. Laivas statytas pagal vieno Škotijos buriuotojo užsakymą. Projektuotojams pavyko įgyvendinti užsakovo norus - laivas atitinka visus šiuolaikinius griečio ir saugumo reikalavimus, tačiau išlaikė nuostabiai elegantišką klasikinių burlaivių siluetą.

Korpusas

Tiek korpusas, tiek denio pagrindas pagaminti iš aliuminio lydinių. Korpuso linijos traukia akis savo elegancija, ir tuo pačiu džiugina puikiomis greičio charakteristikomis. Puikius eksploatacinius ir eiklumo duomenis užtikrina siaurėjančių link kylio apvadų korpusas , kurį užbaigia 38 tonų peleko formos falškylis.   Anglies pluošto vairo plunksna su šturvalu sujungta tiesiogiai, grandinine pavara, o hidraulika įsijungia tik tada, kai laivas paliekamas valdyti autopilotui. Laivo grimzlė - 3,9 metro.

Rangautas

VoS - klasikinis kečas. Lyginant su bermudų šliūpu, tai leidžia naudoti mažiau burių ir būringumą centrą nuleisti gerokai žemiau, kas leidžia burlaivio svečiams jaustis komfortabiliau bet kokiu oru. Net esant nepalankiomis oro salygomis, kad laivas išliktų greitas ir puikiai valdomas, jam tereikia tik mažojo stakselio ir bizanio. Mažas burių kiekis - nereikia didelės įgulos.
Stiebai pagaminti Naujosios Zelandijos firmoje Marten Spars of Auckland iš daugiamodulinio anglies pluošto. Grotstiebio aukštis - 48 metrai. Šiuolaikinės stiebų gamybos technologijos leido laivo svorio centrą sukoncentruoti gerokai žemiau vaterlinijos. Groto gikas ir bizan-gikas turi hidraulines burių rifavimo ir susukimo sistemas. Grotas ir bizanis turi išilgines lates, kurios eina lygiagrečiai gikams, tai leidžia burėms įgauti optimalią aerodinaminę formą, o laivo įgula didžiąsias bures surifuoja be didesnio vargo.

Interjeras

Klasikinis rafinuotas ir elegantiškas laivo grožis prasideda nuo pat denio, kuris išklotas tiko mediena.
Denyje be jau visiems yprastos jūrinės yrangos, kokpite taip pat įrengtas ir prašmatnus poilsio salonas  - tikmedžio baldai patikimai pritvirtinti prie denio.

Nusileidus į kajutkompaniją, lankytojus pasitinka riešutmedžio ir poliruoto pilkojo granito dekoras ir tokie pat prabangūs baldai. Vidaus įrengimui laivo statytojai sugaišo net keturis metus.
Gyvenamųjų laivo patalpų sąrašas beveik banalus - trys kajutės komandai, kambuzas. Toliau eina dvi kajutės laivo svečiams - viena su dvigule lova, kita su dviem viengulėm. Kiekvienoje svečių kajutėje yra vonia - dekoruota poliruotu pilkuoju granitu. Yra ir trečia, svečiams skirta kajutė, bet ji vienvietė ir labiau skirta kaip bendras poilsio kambarys visiems svečiams, nei kad vieno iš jų apartamentai. Šis poilsio kambarys yrengtas atsižvelgiant į išskirtinius svečių reikalavimus - jame yra ir rašomasis stalas, plati ir patogi sofa ir elegantiški krėslai.


Negalima nepaminėti, jog visos kajutės turi atskirai reguliuojamas kondicionavimo  ir  audio sistemas. Kajutkompanijoje taip pat įrengtas 33 colių plazminis televizorius, įspūdinga DVD filmų ir koncertų biblioteka. Laive taip pat įrengtos ir palydovinis TV ir internetinis ryšys su visu pasauliu.
Pačiam  gale - šeimininko apartamentai. Jie erdvūs ir ne mažiau prabangūs nei visas laivo interjeras. Šeimininko kajutėje - 22 colių plazminis televizorius, Bose garso įrenginiai, DVD filmų kolekcija.

Variklis

Laive įrengtas tik vienas, pagrindinis - MTU variklis, kurio galia 748 AG. Tiek priekyje (90 AG) , tiek gale (60 AG ) įrengti ir papildomi manevriniai varikliai, kurie leidžia manevruoti net labai ankštuose uostuose.
Pagrindinis variklis, VoS gali stumti iki 13 mazgų greičiu, sunaudodamas po 70 Ltr/h kuro, o kuro tankuose pakanka 2400 jūrmylėms nuplaukti. Aišku, kad tai teorinis skaičius. Juk mes šnekam apie burlaivį, kuris pagrinde naudoja vėjo jėgą.

Laivo įranga

Neveltui straipsnio pradžioje užsiminiau, kad tai rūmai ant vandens. Tie rūmai pritaikyti tam, kad jų šeimininkas ir šeimininko svečiai nejaustų absoliučiai jokio diskomforto ( na nebent žioplas kapitonas išplauktų į audrą ir svečius pabučiuotų ponia Jūrligė). Komfortui suteikti laive įrengti šie civilizacijos "niekučiai" - kondicionierius, gaivinantis orą visuose laivo patalpose, vandens gėlintuvas - iš jūros vandens pagaminantis iki 13000 litrų gėlo vandens dušams, vonioms ir jacuzzi. Pabandykite įsivaizduoti, koks tai vandens kiekis! Įtariu kad toks sunaudojamo vandiens kiekis nepadarytų gėdos ir nemažam vandens parkui!
Aišku, kad tas vanduo, prieš nukrisdamas buriuotojams ant galvų dušo kabinose, dar yra pašildomas. Jis taip pat naudojamas ir skalbimo bei indų plovimo mašinose. Taip pat, laive dar yra ir didžiuliai šaldytuvai maisto atsargoms. O visos neorganinės atliekos presuojamos į kompaktiškus briketus, sandariai užklijuojamos ir paliekamos uostuose specialioms tarnyboms. Visa tai atliekama elektros pagalba, kurią gamina du eletros generatoriai, kurių bendra galia - 90 kW!

Na kad laivas yra tikrai rūmai - galite įsitikinti geriau įsižiūrėję į pirmą nuotrauką - achterpiko dalis gali būti nuleista ir laivas bei jo svečiai gali naudotis puikiu liepteliu į atvirą jūrą!

Tiems, kam jau nutyso seilė ir kas susikrovė lagaminus puikioms atostogoms ant vandens - tiems norėčiau priminti, kad be glaudžių ir kremo nuo saulės, į lagamina įsidėtumete ir lagaminėlį skirtą šlamantiems.
Jeigu norėtumėte šį burlaivį įsigyti - Jums tektų pakloti ~13.000.000 Europinių pinigų. Jeigu Jūs esate kuklus, ir Jums pakaktų tokio laivo tik atostogoms - viena savaitė šiuose rūmuose, Jūsų piniginę paplonins 60.000-čių, tos pačios valiutos kupiurų.

Kaip sakoma - turtingieji turi savų įpročių....

Laivo techniniai duomenys:
Ilgis: 39,75 metrų arba 130,4 pėdų
Plotis: 7,70 metrų arba 25,3 pėdų
Grimzlė: 3,9 metro arba 12,9 pėdų
Statybos metai: 2001
Atnaujintas: 2005
Architektas: Andrew Winch
Interjero dizainas: Andrew Winch / Langan Design Studio
Laivo statytojas: Alloy Yachts
Korpusas: Aliuminis
Įgula: 5
Svečių skaičius: 7 miegamos vietos, 12 dienos kruizams
Variklis: MTU, 748 AG
Kuro suvartojimas: 70 Ltr/h
Foto:
luxuryexplorer.com
charterworld.com

 


KOMENTARAI
orandzh 2010-03-25 16:42
tris kart sumažinus ilgį ir patogumų skaičių, būtų puikus laivas :) juolab, kad kaina sumažėtų virš 10 kartų.
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E