Kas kitas, jeigu ne patys!?

2009-02-03


Autorių kolektyvas:
Rimantas Stropus
( Laukiami ir kiti autoriai, turintys ką pasakyti šia tema)
Foto: Mariaus Butavičiaus

02.10
RIMANTAS:

Pamąstymai dėl bendro rezultato skaičiavimo. Pasirodo, viskas nėra taip paprasta, bet ir ne per daug komplikuota. Pasiūlymas būtų toks.

Preliminariai (prieš sezoną) sutariama, kokios regatos bus įtraukiamos į įskaitą. Kaip minėta anksčiau, regatos organizatoriams jokių papildomų rūpesčių nekiltų. Tarkim, kad išeina 6 regatos, kurios sudaro visą Čempionato programą. Jachtos, atvykusios į pirmąją iš jų, registruojasi į ją, ir, priklausomai nuo noro, į Čempionatą, tuo pačiu sumokėdama papildomai 5lt nuo dalyvio į Čempionato fondą; tokia pat procedūra bus atliekama ir kitose regatose. Vyksta varžybos (pagal jų nuosavą programą, balus, instrukciją etc), jachtos iškovoja vietas, kurios fiksuojamos į atskirą protokolą (čia galimi du variantai - arba rašoma vieta, užimta regatoje bendrai, arba skaičiuojant tik Čempionate dalyvaujančius laivus; tai turėtų būt nuspręsta balsavimu). Metų gale pagal šiuos protokolus ir skaičiuojama bendra Čempionato įskaita.

Skaičiuojant bendrus rezultatus, galima naudotis „išmetimo" taisykle, tai yra neskaičiuoti vieno blogiausio rezultato. Tačiau, jei kuris nors iš laivų nėra suplaukęs sutartame kiekyje regatų, jam turėtų būt fiksuojama paskutinė vieta nuo visų Čempionate dalyvaujančių jachtų tiek kartų, kiek jam trūksta iki reikiamo regatų skaičiaus. Tokiu būdu būtų išvengta regatų diferencijavimo (vienos atseit svarbesnės, kitos - prastesnės), taip pat nebūtų prievartos dalyvauti absoliučiai visur. Pavyzdys pateiktas lentelėj:

Čempionato rezultatų skaičiavimo lentelė

Rezultatai rodo štai ką: Čempionato įskaitoje dalyvauja 7 laivai, pažymėti raudonai; į bendrą įskaitą skaičiuojami 6 regatų rezultatai, su vienu išmetimu (Nidos regata neįvyko, todėl jos rezultatai visiems yra išmesti). Kitose regatose užimtos bendros vietos yra juodos, o Čempionato įskaitos (skaičiuojant tik čempionato dalyvius) vietos yra raudonos. Matom, kad Eglė dalyvavo tik 4 regatose, todėl už NDBL ji gauna paskutinę vietą nuo Čempionate dalyvaujančių jachtų skaičiaus +1 tašką (viso 8).

Skaičiuojant rezultatus, galima imti ir visų dalyvių skaičių; tada galutiniai čempionato rezultatai būtų skaičiuojami pagal tiesioginius atskirų regatų rezultatus:

Didelio skirtumo tarp šių dviejų lentelių/sistemų nėra, tačiau jei vadovautis antruoju variantu, tampa labai aktualu dalyvaut varžybose, kurios turi daugiau dalyvių. Taip pat matome, kad ryškiai skirias rezultatas jachtų, nesudalyvavusių keliose regatose (pvz., Eglės - už NDBL pirmuoju atveju ji gavo 8 taškus, antruoju - 31 tašką).

Tokiu būdu regatų skaičius būtų apspręstas prieš sezoną, tačiau jachtos, norinčios dalyvauti Čempionate, galėtų įsitraukti į jį ir ne nuo pirmos regatos (tarkim, sumokėjus starto mokęstį už papildomas 2 regatas, jei planuoja dalyvauti paskutinės 3 - jose). Metų gale būtų preliminarus 875 lt prizinis fondas (7 jachtos x 5 žmones x 5 litai x 5 regatos), jei nebūtų netgi nė vieno rėmėjo.

Žodžiu, sistema pakankamai aiški. Lieka tiek nedaug - pradėti!

 

RIMANTAS:
Beskaitinėjant naujienas apie vis atsirandančias regatas, šen bei ten šmėsteli mintis jas apjungti, ir sezono gale turėti tarsi bendrą įskaitą, arba kitaip sakant - Čempionatą. Kadangi ši iniciatyva yra „iš apačios", tai yra, pačių buriuotojų, o ne funkcionierių, tai tikriausiai tikslinga būtų pradėt nuo žemesnio rango (bet ne kokybės) regatų. Žiūrint į praėjusių metų regatų rezultatus ir šių metų planus, kyla idėja, kad mažų, trumpų klubinių regatų, kaip antai naujos „Pilypo Taurės", jau tradicinės NDBL, „Paršelio regatos", planuojamos „Joninių regata", „Nidos taurė" (jei kreiserinė jachtos joje numatytos) „Gero Vėjo" ir panašių regatų, vykstančių Vakarinėj Lietuvos daly, rezultatai galėtų lemti, tarkim, (ne-) oficialaus Kuršių Marių čempionato nugalėtojo vardus.

Marių burių pirmosios regatos, pirmojo etapo, pirmosios vietos nugalėtojų apdovanojimas 

Įsivaizduojamai, papildomo darbo ar organizacinių rūpesčių atsirastų minimaliai, o sportinis azartas ir tam tikras tų praburiuotų savaitgalių statusas ir solidumas padidėtų - reiktų tiesiog nusistatyti skaičiavimo kriterijus, sistemą, surasti kelis rėmėjus (kas šiuo laikmečiu bus gana sunku, bet įgyvendinama), ir metų gale, jau išsikėlus laivus, susirinkti visiems į sezono uždarymo renginį, kuriame nugalėtojai ir prizininkai ir būtų pagerbti, pakeliant į jų sveikatą stiklus su ne ką mažiau sveikais (priklausomai nuo kiekio) gėrimais.
Šiai, kūrybinio ir planavimo proceso, stadijai aktualiausias klausimas yra - ar ši iniciatyva yra reikalinga, ir ar bus norinčių ją paremti, tiek dalyvavimu, tiek ir visaip kitaip. Nes kas liktų - anot klasiko, „дело техники" (žodžiu, smulkmenos).

Evelyn III komanda 


Lauksim diskusijos, pasiūlymų, pastabų ir patarimų, bet niurzgėjimo - mažiausiai.


O jei žiūrėt į perspektyvą, tai pamačius, kaip sekasi, ir kiek yra norinčių dalyvaut, būtų galima ir po LBS‘o sparnu glaustis, juk visi čempionatai - tai jau aukščiausio organo prerogatyva. Tik šįkart galėtų teisingai gautis, kad suorganizuotas renginys gautų palaikymą ir palaiminimą, o ne eit prašyt kaži ko, kad suorganizuot neaišku ką. Paskutinių metų patirtis http://www.vejopamusalai.lt/?p=721
rodo, kad klubo nariai renginius organizuoja gražiai ir užtikrintai, todėl ateitis gali būti patikimose rankose.

Ayo: LBS.LT skelbia, jog nuo šių metų jachtų matavimus pagal „Dansk Handicap" taisykles pakeisti „ORC Club" jachtų matavimo taisyklėmis. Pavasarį bus rengiami kursai jachtų matuotojams. Įsigaliojus naujoms matavimo taisyklėms, jos bus privalomos visoms jachtoms LBS Lietuvoje rengiamose varžybose.
Būtų puiki proga pasinaudoti tuo, ir sutarti, kaip klubinių regatų rezultatus naudoti galutinei Čempionato įskaitai.

 

 


KOMENTARAI
b.. 2009-02-03 00:00
butu gerai kad minimu
gero vejo
joniniu
ir nidos taures
regatu organizatoriai atsilieptu
ir sutikslintu datas bei issakytu savo pozicijas
si apjungianti ideja grazi
rr 2009-02-03 00:00
bus jums čempionatas... pagal ORC club matavimus... ui bus čempionatas :D
b.. 2009-02-03 00:00
o ka kad tik butu kas matuoja tuos orc
gal rr matuoja kad jam baisu
svarbu ne matavimas
o kad starte bent kelios jachtos butu


Ayo 2009-02-03 00:00
O nebus papraschiau, jeigu siulytumete konkrechias jungimosi y Chempionata salygas ir vizijas?
Manau kad kai tik atsirastu konkretus keliu \"tauriu-regatu\" reglamentai, butu galima zhiureti, kiek kiti renginiai tinka y bendra junginy.
baraka 2009-02-04 00:00
Manau, vienintelė pagrindinė sąlyga - kad organizatoriai patys norėtų, ir neprieštarautų. O toliau jau eitųsi savaime, kai pBinkis sakė ;-)
Dar žinoma, galima ir kokią tai dalį starto mokesčio pinigų į bendrą katilą permest, tarkim, jei X varžybų mokesti buvo 20lt nuo galvos, tai gal padaryt 25, ir tuos 5 pliusuot prei Čempionato?
O skaičiuot man rodos tai išvis jokių klausimų ypatingų - atskiros regatos eina atskirom savarnkiškom įskaitom, netgi handikapais, o metų gale skaičiuojamas bendras rezultatas, įtruakiant visų regatų ar tarkim su išmetimu. Čia jau reiktų spręst bendrai iįr iš anksto.
litas 2009-02-09 19:16
palaikome sia puikia ideja apjungti visas regatas i cempionata, o tai kokie tai atsilikeliai esame-Vilniauski ir Kavenski turi cempionatus o Klaipedski neturi
b.. 2009-02-10 16:25
manau kad skaiciuoti reiktu atsizvelgiant i bendra dalyviu skaiciu
o visus agituoti kuo dazniau dalyvauti
kita vertus skaiciuojant bendra skaiciu
niekad nevelu isitraukti i oficialia chempionato iskaita suvedant buh.
kuo daugiau tuo visiems geriau

Litui
visa pagalba tinka

barakai
manau kapitonu sueigoje reikes paskirti atskira laika ir suderinti
plius parengti iki tol chemp nuostatas ir kt

"GV
paklauskim ar "gero vejo" sutinka buti iskaita
kita beda kad daugelis mariu laivu ik juros neprisiruosuia kartais


baraka 2009-02-10 17:00
bet gaunas, kad marių laivai iki jūros nenuplakia, o jūriniai iki marių - turėtų?
tai arba visi plaukiam, arba atmetima darom. žodžiu, reikia tartis.
b.. 2009-02-12 09:53
uij kartais net i dugna isiremia ir tikrai stovi
manau kad reikia visus prie juru pratinti ir tarkim gero vejo regatai super papildymas jei visi suskubtu i klaipeda
tikiuosi daugelis taipir pasielgs butu gerai kad jie data paskelbtu
o per kapitonata organizuojam komiteto posedi ir pasirasom viesuosius protokolus
vejas ir bures
b..
Ayo 2009-02-12 22:22
Ar galima paprashyti tvarkos ir pasirashineti pilnais vardais arba slapyvardzhiais?
ponas Bitlas - jusu ejimas - pirmas ! ;)
baraka 2009-02-13 08:58
Įdomu, įdomu... :-) Kas čia per internetinės dekonspiracijos apraiškos? Negi nesimato, kad straipsnį rašo ir komentuoja skirtingi žmonės?!
algis 2009-03-06 18:59
DAR SUSILAIKYSIU NUO KOMENTARU, ESU DAR NAUJAS EL.PASTO DALYVIS.VISIEMS

GERO VEJO

ALGIS
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E