Kon - Tiki Scanoramos festivalio ekranuose

2010-11-08


„Pirmykštėse gentyse galiojo auksinė taisyklė, kuri skelbė: Nekovok prieš gamtą, bet paklusk jai ir prisitaikyk."

 

Lapkričio 13 d. 13:00 val. Forum Cinemas Vingis, 12 Salė, Vilnius Pristato Kon-Tiki muziejaus direktorius Halfdanas Tangenas ir Janas Erikas Holstas (Norvegijos kino institutas)
Lapkričio 14 d. 15:00 val. Kino centras "Skalvija", 1 Salė, Vilnius Pristato Kon-Tiki muziejaus direktorius Halfdanas Tangenas ir Janas Erikas Holstas (Norvegijos kino institutas)
Lapkričio 20 d. 19:00 val. Kino teatras Pasaka, 1 Salė, Vilnius

"Kon-Tiki" - tai norvegų tyrinėtojo ir rašytojo Thoro Heyerdahlio plaustas, kuriuo jis su komanda 1947 metais perplaukė Ramųjį vandenyną iš Pietų Amerikos į Polinezijos salas. Heyerdahlis tikėjo, kad Pietų Amerikos gyventojai galėjo pasiekti Polineziją dar iki Kolumbo. Plaustas „Kon-Tiki" buvo suręstas tik iš tokių medžiagų ir pasitelkus tik tokias technologijas, kurios buvo prieinamos tų laikų žmonėms. Taip pavyko įrodyti, kad nebuvo jokių technologinių trukdžių dar iki Kolumbo pasiekti Polinezijos salas. 1947 metų balandžio 28 dieną Heyerdahlis su dar penkių žmonių komanda iškeliavo iš Peru. Per 101 dieną įveikęs 6 200 kilometrų, plaustas visai šalia sausumos trenkėsi į Tuamotu salos rifus. Visi ekspedicijos nariai išsigelbėjo ir laimingai pasiekė tikslą.

Apdovanojimai

„Oskaras" už geriausią dokumentinį filmą
BAFTA - nominuotas geriausio dokumentinio filmo kategorijoje

 

 

Režisierius

 Thor Heyerdahl 
Thor Heyerdahl  Thoras Heyerdahlis gimė 1914 metais Norvegijoje. Jis buvo norvegų tyrinėtojas, nuotykių ieškotojas ir mokslininkas. Th. Heyerdahlis pasaulyje išgarsėjo ekspedicijomis „Kon-Tiki" ir „Ra II". Šiomis kelionėmis jis parodė, kad Atlanto ir Ramųjį vandenyną galima perplaukti naudojant paprastus plaustus, ir taip įrodė, kad senovės žmonės galėjo nukeliauti kur kas didesnius atstumus, negu buvo galvojama. Savo kelionę per Atlanto vandenyną Heyerdahlis aprašė knygoje „Kon-Tiki", kuri buvo išversta į 67 kalbas, o filmas, išsamiai atpasakojęs šią ekspediciją, laimėjo „Oskarą".

 

Informacija parengta pagal scanorama.lt

 


KOMENTARAI
f 2010-12-25 12:19
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3156140
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E