Moi mielieji,

2009-09-15


 

Taigi, rašau Jums apie savo esamybę Suomijoje.

Šiuo metu mano pozicija yra apytiksliai:

60° 28′ 0″ N

26° 56′ 45″ E

Negaliu nurodyti tiksliai, nes neturiu GPS, o be to gyvenu ne pačiame Kotkos miesto centre, o 5km iki jo, vietovė vadinasi Mussalo. Vidury miškelio stovi kelios trobelės iš jų dvejose gyvenam mes – studentai, o kitose yra ir kitu gyvų žmonių, nors jų niekada nesutinkam...bet jie yra...

Hostelis

Pradžioje galbūt reikėtų papasakoti, ką aš čia veikiu. Pagrindinis mano tikslas Finlandijoje yra mokslai, išvažiavau pagal mainų programą Erasmus. Studijuoju tą patį kaip ir Lietuvoje, tik pavadinimas skiriasi.

Pradžia iš tiesų nėra lengva, nors ir esu buvusi Suomijoje ankščiau tai nė kiek negelbsti, nes dabar viskas kitaip. Šiuo metu čia esu ne su jachta,o su lėktuvu. Nauja vieta, naujas gyvenimo ritmas, nauji žmonės, kultūra... Žinoma, sunkiausiu dalyku išlieka suomių kalba, kuri savo sudėtingumu prilygsta tikriausiai ne tik Lietuvių kalbai, bet ir dar velnias žino kokiom.

Eksponatas muziejuje

Gyvenu hostelyje, čia pas juos taip bendrabutis vadinasi, nors drįsčiau teigti, jog kai kuriuose Lietuvos 3 žvaigždučių nėra taip gerai kaip čia, patalynę keičia, turiu savo nuosavą dušą, kuriuo nereikia dalintis bei lovą ir kitus kasdienai reikalingus dalykus, pavyzdžiui pirtį, kurioje galim kaitintis 3 kartus per savaitę.  Vienintelė patalpa, kuria dalinamės yra virtuvė-valgomasis-casino čia 3 in 1. J Dviejų aukštų pastate gyvenam 19 žmogų iš kurių daugiausiai vokiečių, tai galima įsivaizduoti kaip smagu būna, kai jie visi Sprachen zi Deutsch, negražiai sakant kalakutynas. Toliau visų kitų tautybių po truputį, latvės, italas, rusai, kinietė ir vienas vaikinas net iš Zambijos.

Universuteto pastatas

Studijuoju čia tik dvi savaites, todėl apart pirmojo įspūdžio daugiau nieko ir nėra. Na, o tas pirmasis įspūdis tikrai geras. Visos klasės kompiuterizuotos, erdvios, dėstytojai kalbantys nuostabiai laužyta anglų kalba, literatūros anglų kalba nors vežimu vežk, tokio gėrio Lietuvoje  pasigendu, netgi pamokos vyksta internetu, daug savarankiško darbo ir mažai pamokslavimo.

Iki šiol maniau, jog su anglų kalba problemų neturiu, deja, tenka suprasti ir kitką, kad net gimnazijoje, kur anglų kalba buvo sustiprinta, kai kurių dalykų neišmokau, todėl daug ko reikia mokytis čia ir dabar. Vis dėlto puiku, kad pradedu mąstyti angliškai, tai ir kalbėt lengviau.

Kotkos marina

Truputį apie laisvalaikį ir Suomių įpročius

Kaip ir dera studentams laisvalaikį leidžiam turiningai,vakarais stalo žaidimai: futbolas, pokeris, uno ir kiti, gerai, kad kol kas be pinigų. Trečiadieniais studentų vakarai klube, kartais karaoke. Pasirodo vietiniai čia tokie atsipūtę, kad į klubelį ateina su TRENINGIUKAIS, nelabai kojom žemę remdami, na o sex‘as klube ant foteliukų čia visai normalu. Gal ir Lietuvoje taip, tik aš nežinau?!

Iš seno buvau girdėjusi, jog dėl klimato suomiai turi problemų su alkoholiu, iš pradžių netikėjau, bet kaip tik šiandien teko tuo įsitikinti, nepastovėti ant kojų 13h dienos, griuvinėti visai įprasta. Tik niekaip nesuprantu, kaip galima taip ``apsinešti``, kai alus toks silpnas ir neskanus, o degtinė brangi kaip velnias.

Upė, kurioje žvejojamos lašišos

Taigi, šiam kartui tiek, labai išsiplėčiau su savo pasakojimu, tikiuosi, jog neprailgo. Pasiilgau VISŲ, myliu bučiuoju  iki.

Kiitos

Simona Golubovskytė

Suomija, Kotka

2009-09-15


KOMENTARAI
bitlas 2009-09-15 17:36
sekmes
Yu Iva 2009-09-15 18:11
oho, kiek daug naujo suzinojau, net pasidare idomu kas bus toliau :D
na o kadangi asmeniskai atsisveikint neisejo, tai palinkesiu tau sekmes, gerai pasimokyt ir aisku puikiai praleist laika! ;)
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E