Naglis Šulija ir orų prognozavimas

2012-03-09


Kovo 8-ają, daugelis Vilniaus buriuotojų skubėjo ne namo, o į Antakalnio pradžioje įsukūrusią kavinukę Sakwa. Tądien vyko, matyt didžiausio tarp Lietuvos buriuotojų orų prognozavimo guru, Naglio Šulijos paskaita hidrometeorologijos reiškinių nuspėjimo temomis. Kadangi paskaita turėjo vykti kavinės salėje, už kurią nėra mokama, o atsiskaitoma tik už virtuvės ir baro paslaugas, įvyko nenumatytas salygų pasikeitimas. Kadangi salę su visa multimedijine įranga užsisakė kiti interesantai, buriuotojams teko kaip žvirbliams sutupti palėpėje - ir vietoje kompiuterio bei projektoriaus, tenkintis nedidele juoda lenta ir kreidele.

Ne veltui užsiminiau, kad dalis Lietuvos gyventojų, televizorių neišmeta tik todėl, kad kiekvieną dieną būtina pasižiūrėti orų prognozę. Jeigu tą prognozę paruošia ir skaito Naglis - tai ne tik vertinga informacija, bet ir malonus mažas šou.

Taip nutiko ir kovo 8-ąją - net ir sudėtingomis salygomis, paskaita apie buriuotojams taip būtinas orų prognozes buvo papasakota kiek chaotiškai, t.y. šokinėjant nuo temos prie temos, tačiau išsamiai, lengvai suprantamai ir tiksliai. Į kiekvieną klausytojų užduotą klausimą, pranešėjas atsakydavo nubraižydamas principinę schemą ir viską paaiškindamas tiek paprastai ir įdomiai, kad pradėjo atrodyti, jog hidrometeorologija yra ne tik nesudėtingas, bet ir nepaprastai įdomus mokslas, įkandamas bet kam, kas tik sugalvos juo kiek giliau pasidomėti.

Paklaustas, kiek laiko užimtų hidrometeorologijos pradmenų vadovėlio, skirto buriuotojams, paruošimas - Naglis atsakė, kad kitam sezonui jau būtų realu pasvajoti apie pirmąjį leidimą. Tai jokiu būdu nereiškia, kad Naglis prisižadėjo paruošti minėtą knygą, bet matyt kiekvieno buriuotojo šturmaniniame stale turėtų būti mokymo priemonė, leidžianti greitai susiorientuoti stichijos reiškinuose ir nepapulti į jos žabangus.

Taip pat reikėtų paspausti dešinę ponui Bitlui, kuris tesia tradiciją ir, kol vanduo kietas, organizuoja ketvirtadieninius pasisėdėjimus buriavimo temomis.

 

Foto: Gediminas Šinkūnas, s/y „Rio”


KOMENTARAI
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E