Naujas Aplinkos ministro Įsakymas

2010-03-23


Aplinkos ministras išleido naujos redakcijos įsakymą (Valstybės žinios, 2010-03-23, Nr.33-1584):

DĖL APLINKOSAUGOS SĄLYGŲ PLAUKIOTI VANDENS TELKINIUOSE PLAUKIOJIMO PRIEMONĖMIS IR VANDENS TELKINIŲ, KURIUOSE PLAUKIOJIMAS TAM TIKROMIS PLAUKIOJIMO PRIEMONĖMIS DRAUDŽIAMAS AR RIBOJAMAS, SĄRAŠO PATVIRTINIMO


Kuriame sušvelnintos sąlygos buriniams laivams plaukioti Nemuno deltoje, tame tarpe ir Krokų lankos ežere. Pagal apribojimus pripažįstama, kad buriniai laivai kenkia gamtai ne daugiau už savaeigius (motorinius). AČIŪ! Tikimės, kad buriuotojai pateisins pasitikėjimą.

Toliau pateikiama ištrauka apie apribojimus Nemuno deltoje:

Vandens telkiniai, kuriuose plaukiojimas tam tikromis plaukiojimo priemonėmis leidžiamas


4.
Šilutės r. Krokų lankos ež. (Nemuno deltos RP)
878,8
10031790
22-2

Savaeigėmis ir burinėmis plaukiojimo priemonėmis leidžiama plaukioti lėta eiga viso navigacijos sezono metu vandens turizmo (pažintine) trasa Atmata - Duobelė-Krokų Lanka - Tulkiaragės siurblinė - Krokų Lanka - Duobelė - Atmata suderinus su Nemuno deltos RP direkcija, kuri informuoja Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą.

Vieną kartą per metus, tačiau ne anksčiau kaip rugpjūčio 1 d. Krokų lankoje vandens turizmo (pažintine) trasa nužymėtu maršrutu gali būti organizuojamas burinių plaukiojimo priemonių regatos apžvalginis plaukimas. Plaukimas turi būti suderintas su Nemuno deltos regioninio parko direkcija, kuri informuoja Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą.


5.
Šilutės r.,
Klaipėdos r.,
Neringos sav.

Kuršių marios (Nemuno deltos RP Kuršių nerijos NP, Pajūrio RP, valstybinis Baltijos jūros talasologinis draustinis)
41300


Nemuno priešakinės deltos gamtinio rezervato teritorijoje savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis leidžiama įplaukti į Nemuno deltos šakas arba išplaukti iš jų į Kuršių marias viso navigacijos sezono metu tik lėta eiga. Sustoti rezervato teritorijoje draudžiama.

Plaukiojimo priemonių variklių galingumo ir plaukiojimo terminų apribojimai netaikomi teisės aktų nustatyta tvarka vykdant verslinę žvejybą.

6.
Šilutės r.
Nemuno deltos šakos (Nemuno deltos RP)
Kniaupo įlanka (Nemuno deltos RP)

Viso navigacijos sezono metu savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis Skirvyte, Vytine, Šakute, Vorusne, Skatule, Pakalne, Rusnaite leidžiama plaukioti tik lėta eiga, neribojant savaeigių plaukiojimo variklių galingumo. Upaite ir bevardžiu upeliu, jungiančiu Upaitę su Atmata, leidžiama plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis tik nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. ir tik lėta eiga. Vandens turizmo trasa Minija -Upaitė - Kniaupo įlanka - Atmata - Minija savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis leidžiama lėta eiga plaukioti viso navigacijos sezono metu.

Draudžiama plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis Aukštumalėje ir Purvalankyje.

Savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis leidžiama plaukioti lėta eiga vandens turizmo (pažintine) trasa Minija-Upaitė-Kniaupo įlanka-Atmata-Minija.

 


KOMENTARAI
paprastas 2010-03-30 10:55
pažįstamas - "į" nosinė, nes jei ilgoji, išeina, kad buriniai laivai yra žindžiamos karvės.
olandas 2010-03-24 13:44
nu ir idijotai
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E