Raganės kelionė

2015-07-20


Sveiki visi, kas domitės Raganės kelione.

Po ilgo ir varginančio pasiruošimo laikotarpio liepos 13(!) dieną Raganei pavyko, kaip Andrius sako – atrišti švartovus nuo krantinės.Kaip ir prognozės žadėjo, prasidėjo ilga ir varginanti laviruotė prieš vėją. Jurlapio fragmente galit pažiūrėti mūsų kelią iki Kristiansio salos. Buvo pasiektas Raganės greičio generaliniu kursu antirekordas – pasiekti salą mums pavyko per 3 paras ir kelias valandas, t.y. maždaug po 65 j.m. per parą.

Vėjo buvo nuo labai daug (15-18 m/s) iki vidutiniškai (4-6), bangos – įvairios, nuo suveltų ir stačių Lenkijos pakrantėse, iki ilgų ir didelių toli nuo krantų.

Laivo tobulinimasdavė ir gerų, ir nelabai gerų rezultatų. Jachta pakankamai pasunkėjo. Priekyje inkaras su 60 m grandinės ir 2 akumuliatoriai pasireiškė – žymiai sukiau lipa į bangą. Tuo tarpu sumontuotas burės susukimo mechanizmas išvadavo nuovaikščiojimo į laivo priekį – tai mano pirma kelionė su dviem “sukčiais”. Šiemet po pertraukos sumontuotas vėjo generatorius išryškino “vėjojono” projektavimo klaidas – jis ir generatorius per arti viens kito. Kai kuriuose kursuose generatorius suvelia vėją, kai kuriuose – vėjo plunksna kliūna už stovo. Bet aplamai, vėjojonui ir “simukui” (el. vairininkas – Simrad) bendrai galimarašyti 9 iš 10. Ranka vairuoti reikėjo retai, arba savo malonumui. Kristiansio saloje aptikome rimtą gedimą – lūžo generatoriaus kronšteinas. Ten susivirinti nepavyko, tad nutaręme plaukti į Rionę. Čia, nors ir šeštadienį, padėjo buriuotojų solidarumas. Žmogus atėįjo į darbą išeiginę dieną ir suvirino mums kronšteiną. AČIŪ.

Žmonės planuoja, o dievai juokesi. Mano norai pasiekti Kilį per 4-5 dienas gali viksti 8-9, bet, kaip sakoma – negali išvenkti nelaimės, tai atsipalaiduok, gal pajusi malonumą.

Tiek šiam kartui. Ir labai didelis ačiū visiems,padėjusiem ruošti laivą

Aras


KOMENTARAI
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E