Tradicinis V-asis dailininkų pleneras „Mingė – Lietuvos Venecija“

2011-07-20


Šiemet jame dalyvaus žymūs Lietuvos tapytojai Bronius ir Danutė Gražiai, Mindaugas Skudutis, Julija Skudutytė, Žygimantas Augustinas, Algirdas Gataveckas, Jūratė Bagdonavičiūtė, Agnė Švėgždienė ir Justina Švėgždaitė.
Plenero dalyviai tradiciškai įsikurs svetingų šeimininkų Aidos ir Romualdo Pečeliūnų sodyboje. Į plenerą juos kviečia sodybos šeimininkai ir Lietuvos Dailės akademijos dėstytoja dailėtyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė, renginį skirdami garbaus Lietuvos dailininko A.Švėgždos atminimui.
Dvi savaites menininkų įkvėpimui tarnaus nuostabūs Vakarų Lietuvos peizažai, mistinė ramybė,raibuliuojanti Minija. Ankstesnių plenerų darbai jau puošia Mingės kaimo pylimus ir sodybas, tapybos darbai plačiai pasklido po Lietuvą. Ypatingas kraštovaizdis ir stebuklinga pamario žemės dvasia įkvepia menininkus ypatingiems darbams.
Tradiciškai ir šiais metais plenero renginiuose kviečiami dalyvauti visi, kam įdomu iš arti pažvelgti į kūrybos procesą, susipažinti su kūrėjais, aplankyti unikalų Mingės kaimą, o plenero uždarymo metu ir įsigyti per kūrybingą vasaros stovyklą sutvertų meno vertybių.


V-tojo plenero metu numatomi renginiai:

Kiekvieną vakarą pašnekesiai su dailininku - plenero dalyviu.
20d. 4 dienų Menininkų grupės Žuvies Akis stovykla plenero sodyboje.
21val.Improvizacijų vakaras
21d. Temstant. Aktoriaus P.Lisausko mono spektaklis virš upės "Kokio reikia?"
22d. Temstant. Filmai ant burių
23d. 21val. Ištrauka iš šokio spektaklio Dovilės Binkauskaitės "Dievų namai" 26d. 19 val. Mingės plenerų mūzos Onos Mingės vardo dienos ir antrųjų krikšto metinių iškilmingas paminėjimas
28d. 21 val. Klaipėdos Muzikinio teatro solistės G.Zeicaites rečitalis
30d. 15 val. Plenero dalyvių darbų parodos atidarymas. Vakaronė su dailininkais.
31d. Plenero uždarymas. Dailininkų išleistuvės

Daugiau informacijos - Aida Pečeliūnienė tel. 868528852

 

 

Plenerų „Mingė - Lietuvos Venecija" trumpa apžvalga:


PIRMASIS
. Į Pečeliūnų sodybą Mingėje Klaipėdos, Kauno ir Kaliningrado menininkai pirmą kartą buvo pakviesti 2007 07 12-22 d.d. Klaipėdos Galerijos direktorė Violeta Jusionienė tapo plenero kuratore ir menininkų sukvietėja. Plenero vėliava subūrė klaipėdiečius Saulių Bertulį, Sergejų Plotnikovą, Klaudijų Pūdymą, Evaldą Bernotą, Arūną Mėčių, kaunietį Saulių Paliuką, kaliningradiečius Jevgenijų Pečerskij ir Anatolijų Semenichiną, kiek vėliau prie kompanijos prisidėjo palangiškis Linas Žulkus. Visi - profesionalūs menininkai, tačiau ne visi... skulptoriai. O pleneras - skulptūrų. Iš pirmo žvilgsnio keistas sprendimas plenero metu įgavo prasmę. Visi autoriai rinkosi skirtingą techniką ir medžiagas. Metalas, medis, marmuras degte degė vyrų rankose, kibirkščiavo po grąžtais, verkė po pjūklais, ir tiesiog akyse vyko keiisčiausias elementariosios materijos virsmas meno kūriniais. Ant Minijos krantų ilgam nurimo Plotnikovo „Žuvėdros", Bertulio „Žaltys",Bernoto „Gandras",Pūdymo „Akis", kaliningradiečių „Tabalai" ir kt. Plenero uždaryme dalyvavo Jūrų muziejaus Kurėnas, Nidos folklorinis ansamblis, klaipėdiečių liaudies dainų ansamblis „Kupolė"

 

 
2007-ųjų akimirkos

 

2007-ųjų akimirkos

 

 
2007-ųjų akimirkos
ANTRASIS. Tarptautinis skulptorių ir tapytojų pleneras vyko 2008 06 30 - 07 10. Drauge su nenuilstančia Violeta Jusioniene, Dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovu Arūnu Sakalausku buvo pakviesti ir plenere davyvavo 16 skulptorių ir 6 tapytojai.Tai buvo renginys, į kurį įsijungė ir pati kaimelio bendruomenė. Iš Kaliningrado ir Lietuvos atvyko D.Drulys, A,Salys ir a. Digrys, L.Žulkus, G.Cesiūnas, V.Giniotytė, R.Mieliauskaitė, sutuoktiniai Viliai, A.Semenichinas, S.Bertulis, J.Pečerskij S. Žalkauskas, G.Pankevičius, A.Vadoklis, A. Mėčius D.Skridailaitė, Sergizas Gogorianas. Skulptorius po du į savo sodybas priėmė kaimo sodybų savininkai, o visi tapytojai įsikūrė Pečeliūnų namuose. Kas vakarą vis kitoje sodyboje vakarienei rinkosi menininkai, skambėjo dainos, pasakojimai, armėnišką jumorą lydėjo griausmingas juokas. Plenero metu svečiavosi Mažeikių teatro artistai, gitaristas Eugenijus Jonavičius, "Kupolė. " Plenerą "aptarnavo" t.y. gamino maistą, tenkino menininkų norus puiki komanda: psichiatras Linas Slušnys, soc. mokslų daktarė Daiva Šukytė, gydytojai iš Klaipėdos Juodviršiai drauge su sodybos šeimininke Aida Pečeliūniene.

 

 


2008-ųjų akimirkos

 

 

 
2008-ųjų akimirkos

 


2008-ųjų akimirkos

 


2008-ųjų akimirkos

 


2008-ųjų akimirkos

 


2008-ųjų akimirkos

 

TREČIASIS. Tarptautinis tapytojų pleneras vyko 2009 07 12 - 25. Plenero kuratorė - Violeta Jusionienė, jai talkino Dailininkų sąjungos Klaipėdos sk. vadovas skulptorius Arūnas Sakalauskas. Jame dalyvavo dailininkas iš Tel Avivo Leo Ray, latvė Patricija Brekte, lietuviai G.Kardokas, Dalia Skridailaitė, Artūras Kavaliauskas, Vytautas Kaunas, Algirdas Vadoklis, Arūnas Mėčius, pianistai Nora Ray ir Viktoras Paukštelis. Vėl iškylos laivu Minijos ir Nemuno upėmis, vėl geros muzikos vakarai su Eugenijumi Jonavičiumi, vėl „Kupolė". Rytais skambėjo Viktoro atliekami Rachmaninovo kūriniai. Plenero talismanu tapo vos prieš mėnesį gimusi Ona Mingė, kurios krikštynose Kintų bažnyčioje, skambant Viktoro atliekamai fortepioninei muzikai, dalyvavo visi menininkai. Aptarnaujanti komanda: Linas Slušnys, Daiva Šukytė, Aida Pečeliūnienė.

 


2009-ųjų akimirkos

 


2009-ųjų akimirkos

 

 
2009-ųjų akimirkos

 

 

KETVIRTASIS. Tarptautinis tapytojų pleneras 2010 06 29 - 07 10. Kuratorė - Violeta Jusionienė, globėjas - Arūnas Sakalauskas. Dalyviai: Algiras Vadoklis, Artūras Kavaliauskas, Romas Klimavičius, Bronius Rutkauskas, Romanas Borisovas,Vytautas Laisonas, Angelė Banytė. Ketvirtojo plenero metu L.Slušnio reikalavimu buvo atgabentas didžiulis televizorius futbolo rungtynėms stebėti, o A.Kavaliausko dėka, per pertraukas, vyko visos eilės geriausių filmų apie dailininkų gyvenimą, likimus peržiūros. E.Jonavičiaus geros muzikos vakaras taip pat rado vietą. „Kupolė" koncertavo per plenero uždarymą. Į nepamainomų Slušnio, Šukytės, Pečeliūnienės aptarnaujančiųjų gretas šauniai įsiliejo dailininkų Kavaliausko ir Laisono žmonos. O štai Ona Mingė jau pati bandė palikti savo potėpius dailininkų drobėse.

 


2010-ųjų akimirkos

 


2010-ųjų akimirkos

 


2010-ųjų akimirkos

 


2010-ųjų akimirkos

 

 
2010-ųjų akimirkos

 

Visus plenerus vainikuoja baigiamųjų parodų sodybos elinge akordai, nepakartojama Minijos ramybė ir kaimo dvasia.

 


KOMENTARAI
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E