Verslo žinios apie "Marių burių" regatą

2009-09-21


Nemuno deltos burlaivių regata kelia bures pamaryje

 Šeštadienį, rugsėjo 19d., startuoja trečioji Nemuno deltos burinių laivų regata,  rengiama Kintų buriavimo mėgėjų Klubas MARIŲ BURĖS.
Prieš tris metus, kapitonų Arūno Speičio ir Vitalio Mudėno sugalvota vieno klubo regata  išaugo į antrą pagal dydį Lietuvos regatą.  Pernai metais regatoje startavo rekordiškai daug jachtų - 44 , tad vos trečius metus gyvuojantis renginys pagal dalyvių skaičių ant kulnų lipa didžiausiai iš rengiamų Lietuvoje - "KURŠIŲ MARIŲ regatai, nusileisdamas jai vos keletu laivų.

Kapitonas Arūnas Speičys,  paklaustas, kas lėmė taip sparčiai augantį regatos populiarumą, po ilgokos pauzės sako: "Matyt, todėl, kad „Marių burių" nuostatose numatyta, jog startuoti gali visi techniškai tvarkingi buriniai laivai. Šioje regatoje nėra startinio mokesčio, laivo greičio išlyginamajam balui paskaičiuoti pakanka duomenų, įrašytų laivo registracijos pažymėjime, todėl nereikia atlikti brangiai kainuojančių ir daug laiko užimančių specialiųjų skaičiavimų. Matyt tas paprastumas ir traukia buriuotojus susiburti .

        Šiemet Minijos jachtų klubas oficialiai užregistruotas kaip pramoginė laivų prieplauka. Įrengę papildomų inkaravimosi vietų, renginio organizatoriai laukia dalyvių iš visos Lietuvos.

Regata startuos rugsėjo 19 dieną, 10val. Pirmasis etapas - nuo  Ventės rago drieksis link nuostabiųjų Mirusių kopų. Finišas Nidoje, kur bus pagerbti etapo nugalėtojai, o visi dalyviai bus pakviesti paskanauti gardžios žuvienės. Po neilgo atokvėpio startuos antrasis etapas. Jo finišas bus Atmatos žiotyse.
Pasak "Marių burių" rengėjų, šiemet bus ir  naujovių. Klubinės regatos, vykstančios Kuršių mariose ir Baltijos jūroje, susibūrė į Lietuvos klubinių regatų taurę, tai „MARIŲ BURIŲ regatoje startuos dvi grupės - dalyvaujantys visuose septyniuose LKR Taurės etapuose, ir taip vadinama klubinė grupė, kuriai galioja liberalesnės rungtynių taisyklės.
LIETUVOS KLUBINIŲ REGATŲ TAURĖS, po keturių etapų  pirmauja klaipėdiečių jachta "BARAKA" kapitonas Rimantas Stropus,  antrieji  "MARIUS BMW", kurios įgulą į pergales veda Gintautas Mincė iš Kauno, treti klaipėdiečiai su burlaiviu "Samsas", kapitonas Salivijus Paškauskas.   Vilniečių jachta "TOJANA", kuri užima 6 vietą, bandys ne tik pagerinti savo turnyrinę padėtį, bet daug dėmesio skirs jaunųjų buriuotojų ugdymui. MARIŲ BURIŲ regatoje, jachtos komandą sudarys jaunimas nuo12 iki 17 metų. Patyrę buriuotojai Tomas Valentinaitis ir Darius Gerasimavičius šiose varžybose bus tik jaunųjų buriuotojų pagalbininkai.

"Marių burių' rengėjai džiaugiasi, kad per palyginti neilgą savo istoriją regata įgijo daugybę draugų tarp buriuotojų ir nuolatinių dalyvių. Gal todėl sako, kad "
 patys nuoširdžiai rūpindamiesi renginiu,  sulaukiame ir paramos iš buriavimo entuziastų".  Šiemet, nepaisydama sunkmečio, organizuojant renginį geranoriškai prisidėjo klaipėdiečių statybos įmonė GEOSINTETIKA.  Originalius prizus nugalėtojams, kaip ir kasmet, sukūrė dizaineris Virgilijus Makačinas ir tautodailininkas Vaclovas Kiselevičius.

"Marių burių" organizatoriai regatos dalyviams pasiūlys ir dozę kultūros: antrus metus iš eilės trumpametražių kino filmų festivalio "TINKLAI, kurio organizatoriai buriuotojams sudaro specialią kino filmų programą.  Taip pat bus eksponuojamos fotografės Linos Valuntonytės fotografijų paroda „MARIŲ BURĖS, kurioje užfiksuotos praėjusių metų regatos akimirkos.

Radijo stotis "Neringa FM" informaciją apie vykstančias varžybas transliuos tiesiogiai.

Daugiau informacijos apie regatą ir galimybes stebėti ją ne vien nuo kranto - http://www.minija.com/

 


KOMENTARAI
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E