XIII Paršelio regata startuos Spalio 22 dieną

2011-10-13


XIII Paršelio regata


2011 10 21-23
Kintų buriavimo mėgėjų klubas „Marių burės"


LENKTYNIŲ INSTRUKCIJA


1. INFORMACIJA DALYVIAMS
Informacija dalyviams bus skelbiama oficialioje skelbimų lentoje, kuri bus Minijos jachtklubo skelbimų lentoje.


2. LENKTYNIŲ INSTRUKCIJOS PAKEITIMAI
Visi lenktynių instrukcijos pakeitimai bus paskelbiami po lenktynių komiteto ir jachtų kapitonų pasitarimo.


3. SIGNALAI KRANTE
3.1 Signalai krante bus iškeliami jachktkubo stiebe.
3.2 "AP" vimpelo iškėlimas jachtklubo stiebe reiškia plaukimo atidėjimą. "Perspėjamasis" signalas bus duodamas ne anksčiau kaip po 2 valandų, nuleidus "AP" vimpelą, o "AP" pakėlimas starto vietoje reiškia starto atidėjimą, ir perspėjamasis signalas bus duotas 1 minutė po jo nuleidimo.


4. LENKTYNIŲ TVARKARAŠTIS
Atvykimas spalio 21 d. mandatinė komisija nuo 17 val. iki 22 val. Starto mokestis 40 Lt nuo įgulos nario, pateikus išankstinę registraciją info[eta]vejas.eu 20 Lt nuo nario (iki 2011 m. spalio 21 d.10 val). Registruojantis po mandatinės, 60 Lt. nuo nario.
Spalio 22 d. Atidarymo paradas 10.00 val. Kapitonų pasitarimas 9.30 val. Startas I ir II ORC grupei 12.00 val. Klubinei - 12.10, „F", Albin Vegų - 12.20 val.
Finišas 17-18 val. prašau nevėluoti.
Spalio 23 d. kapitonai pasitaria pradžioje su savim, vėliau su įgula ir startuoja II etape "plaukimas be tikslo", namo, II etapo apdovanojimai namuose šeimos rate.


5. DISTANCIJA (Išankstinė)
Lenktynių distancija bus: jei vėjas pietvakarių. Kursas į pirmą ženklą visada turės būti į vėją.
ORC I ir II grupės distancija: tarp raudonos vėliavos teisėjų laive ir „Pilypo" - 24 boja kairiu bortu - 41a kairiu bortu - 31 kairiu bortu - 41a kairiu bortu, finišas bendras: Nidos naujojo uosto vartai (tarp „švyturių"). 18,2 jūrmylės.
Laisvoji grupė: distancija: tarp raudonos vėliavos teisėjų laive ir „Pilypo" - 24 boja kairiu bortu- 41a boja kairiu bortu, 20 kairiu bortu, finišas bendras: Nidos naujojo uosto vartai (tarp „švyturių").
„F", Albin Vegos distancija: tarp raudonos vėliavos teisėjų laive ir „Pilypo" - 24 boja kairiu bortu - 41 kairiu bortu, 20 kairiu bortu, finišas bendras: Nidos naujojo uosto vartai (tarp „švyturių").

6. STARTAS
6.1 Starto procedūra vykdoma remiantis atviro starto principu. Jachta atverianti startą I ir II grupei BALTAS. Startą atveria dešiniu halzu prieš vėją startuojanti jachta (praėjusioje regatoje laimėjusi ketvirtą vietą arba organizatorių paskirtas „patphander", ji neša vėliavą G). Laisvos grupės "triušis" ARTEZIJA. Jachta „patphander" arba lietuviškai „triušis" startuoja maksimaliai aštriu kampu į vėją, dešiniu halsu, starto linijos atvėrimui skiriama 2 minutės laiko. Folkbotų ir Albinų startą atveria jachta GAFSAN.
6.2 Perspėjamasis signalas bus duodamas 10 min. prieš starto signalą (laiko signalai skirti tik „triušiui" kiti startuojantys startuoja tarp „triušio ir „Pilypo". Distancijos laikas skaičiuojamas nuo laiko kai „triušis praplaukia pro „Pilypą"
6.3 Individualaus atšaukimo signalas bus laikomas 5 min.
6.4 Intervalai tarp grupių startų 10 min. Startas atviras 20 min.
6.6 Starto procedūra transliuojama 71 kanalu, radijo ryšio pagalba.

7. FINIŠAS
7.1Finišas bendras: Nidos naujojo uosto vartai (tarp „švyturių"). Pirmoji finišuojanti jachta privalo, likus iki finišo 40 min. pranešti apie tai teisėjui telefonu, Visos finišuojančios radijo ryšio pagalba 71 kanalu. Kontrolinis laikas iki 18.30val.
Apdovanojamos grupės:
ORC GPH nuo 600 iki 660; ORC GPH nuo 660 ir daugiau: absoliuti ORC
Klubinė Rescor balas iki 1,079; klubinė nuo 1,08 ir daugiau; absoliuti.
Albin Vegos; Folkbotai.
Sportinės grupės pirmumas nustatomas pagal ORC formule Time on Distance, klubinės grupės pagal rescor balą. Albin Vegos ir Folkbotai kaip monotipai.


8. SAUGUMAS
8.1 Nuo saulės nusileidimo iki patekėjimo jachtos privalo laikytis Tarptautinių taisyklių laivų susidūrimams jūroje išvengti (TTLSJI-72).
8.2 Kadangi regata priskiriama IV kategorijai, privaloma laikytis šiai kategorijai taikomų saugaus plaukimo reikalavimų ir jachtos komplektavimo.
8.3 Kai jachta finišuoja ar pasitraukia iš distancijos, kapitonas privalo kaip galima greičiau apie tai pranešti lenktynių komitetui, vyr. teisėjo tel. 869885865 arba radijo ryšiu 71 kanalu.

9. ATSAKOMYBĖS ATSISAKYMAS
Regatoje buriuotojai dalyvauja išimtinai tik savo rizika (4 taisyklė). Regatos organizatoriai ir lenktynių komitetas neprisiims jokios atsakomybės už materialinius nuostolius ar asmens sužalojimą arba mirtį, įvykusius ryšium su regata, prieš ją, jos metu ar po jos.

Varžybų vyr. teisėjas A. Milvydas

 

Užrašymo varžyboms forma

 


KOMENTARAI
Tomas 2011-10-14 09:24
Sveiki mieli organizatoriai ir gerbiami teisėjai!!!
Kitų šalių regatose (buriavimo šventėse) dažniausiai pirmieji startuoja lėčiausi laiveliai, po to greitesni ir galiausiai greičiausi. Ir pasižmonėt galima, ir viens į kitą paspoksot, ar viens prieš kitą pasipuikuot (aišku jei kam to reikia)... Ir finišas idomesnis, ir teisėjų darbas ne taip išsitempia laike. Ir greituoliams-nekantruoliams rezultatai salyginai greičiau pateikiami. Vienžo - vieni privalumai!
Pasvarstykime.... Gal dar ne vėlu ir instrukciją pakeisti? Juk Klubinė Regata gi!

O gal kas ir daugiau privalumų mato?!
btlz 2011-10-14 19:21
klubiniai laivukai plaukia trumpesne distancija tad visi finisuos beveik tuo paciu laiku....
Tomui 2011-10-14 21:09
Niekam čia neįdomu žmonėtis... Regatos skirtos tam, kad kažkas reikia-nereikia protestus reikštų, arba paskum krante apsidergt komentarus rašydami galėtų. Iki sportinių renginių toli, o džentelmeniškai paburiuoti dar nieks nebandė išmokti, nes išmokti pralaimėti ir pripažinti kito pranašumą yra per sunku lietuvio susireikšminimui.
Laimi tie, kurie nekreipia dėmesio į protestus ir "sportininkų" apsidergimus, o buriuoja draugų kompanijoj, savo malonumui....
To visiems ir linkime!
Algis 2011-10-19 20:14
Gerb. Bitlai,
Pradėjai pinigauti kaip per Kuršių marių regatą. Na, čia lygis kiek žemesnis. Tai kur
tuos surinktus pinigėlius išleisi ? Sriubos lėkštei ar alaus bolalui,
o gal paršelių niekas nebedovanoja-- reikia patiems nusipirkti...
Dar siūlau kitais metais Paršelį organizuoti dar vėliau -- ant pirmojo ledo.
Getro ir palankaus vėjo regatoje..
simas 2011-10-20 11:06
Kaip suprantu regatą reglamentuoja regatos instrukcija ir regatos taisyklės (skelbtos tojana.lt). Įdomu tai, kad abu šie dokumentai reguliuoja tuos pačius klausimus (pvz. programa, registracijos/startiniai mokesčiai). Įdomu tai, kad abu dokumentai mokesčių klausimą reguliuoja skirtingai - instrukcijoje nenumatyta jachtos startinis mokestis. Kuriuo dokumentu vadovautis?
vika 2011-10-20 23:58
Sveiki,
O Kur po finiso Nidoje visi rinksis?Ar kaip visada mylimam Fakse?Negalime plaukti,bet norim uzdaryti drauge grazu buriavimo sezona,atsiminti vasaros ispudzius drauge,buriuotoju seimoje :)
vika 2011-10-21 07:48
Radom visa info.
btlz 2011-10-24 11:33
ACIU VISIEMS REGATOS DALYVIAMS UZ GERA ATMOSFERA VISOS REGATOS METU...
ATSIPRASOME UZ KAI KURIUOS NETIKSLUMUS AR KLAIDAS ,
LINKIME VISIEMS SEKMINGAI PABAIGTI SEZONA
REIŠKIAME UŽUOJAUTA ŽUVUS ŠARŲNUI VASILIAUSKUI....
org vardu bitlas-d.g.
p.s.
neuzilgo talpinsime rezultatus
KOMENTUOTI
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti galite naudodamiesi

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E