apie klubą

Klubo nariai jau nuo seno svajojo apie jachtų prieplauką, uostą rytinėje Kuršių marių dalyje. Vienintelė vieta, kur be kliūčių gali įplaukti įvairios jachtos yra Minijos upė iki Minijos (Mingės) kaimo. Gyliai Minijos upėje iki Mingės kaimo yra 2,4 - 3,0 m., Tai pakankamas ir užtikrintas gylis po kyliu. Be to iki Minijos kaimo šiaurinės dalies nėra elektros linijų ir tiltų.

Minijos jachtklubas

Prieplaukos akvatorija Mingės kaime taip pat gerai apsaugota nuo vyraujančių vakarų krypčių vėjų. 1998 m. klubas 99 m laikotarpiui išsinuomavo 25 arų žemės sklypą Minijos kaimo pietinėje dalyje. 2000 m. vykdydamas PHARE Mažųjų projektų programos (MPP) projektą, kartu su Nemuno deltos regioniniu parku parengė Minijos kaimo detaliojo plano raidos programą, kurioje numatė išnuomuotame sklype įrengti jachtų prieplauką, su būtina infrastruktūra. 2003 m. pabaigoje prieplaukos statyba buvo baigta ir nuo 2004 m. navigacijos prie krantinių jau švartavosi jachtos.

Prie jachtų krantinės Minijos kaime gali švartuotis 24 jachtos. Prie krantinės plaukiojančių tiltelių gyliai yra 1,6 - 2,2 m.

Minijos jachtklubas

Jachtų prieplaukoje yra teikiamos tokios paslaugas: vandens ir elektros tiekimas į jachtas, dušai, tualetai, sauna. Prieplaukos sanitariniame pastate galima išsiskalbti drabužius yra virtuvė. Prieplaukoje įrengtas 4,5 m pločio, 1:10 nuolydžio slipas, valtims ir kateriams ištraukti, taip pat įrengtas elektrinis, 10 t. keliamos galios kranas. Jis skirtas jachtoms aptarnauti. Prieplaukoje klubo nariai įrengė šiuolaikines apšvietimo ir stebėjimo sistemas.

Klubas suprojektavęs ir sukaupęs statybines medžiagas  pastatė elingą - jachtų aptarnavimo dirbtuves. Tai buvo numatyta parengtame detaliajame plane. Šiuo metu yra statomas vandens turizmo informacinis centras.  

Kai laivai išplaukę

 

 

Minijos kaimas
Šilutės rajonas
55 21‘ 25‘‘N
021 17‘08‘‘E